Dzieciecastolica.pl
Bajki z dzieciństwa

Bajki z dzieciństwa

Każdy z nas oglądał w dzieciństwie bajki. Niemal wszyscy oglądali Smerfy, Muminki czy Gumisie. Nawet po latach, zdarza się nam włączyć ulubioną kreskówkę, aby obejrzeć pojedynczy odcinek. Postaci są nam dobrze znane i budzą miłe wspomnienia. Dzięki nim może wrócić wspomnieniami do czasu dzieciństwa. Powodują one zwrot endorfin. Wracamy bowiem do okresu, kiedy mieliśmy niewiele zmartwień, a czas biegł niepostrzeżenie.
Niewiele jest dzieci, które nie oglądały bajek. Prawie w każdym domu jest telewizor. Zakaz oglądania kreskówek był spowodowany karą, jaką otrzymywaliśmy od rodziców, kiedy coś zbroiliśmy. Nie wolno zatem nic przeskrobać, jeśli wieczorem chcieliśmy obejrzeć ulubioną kreskówkę. Rzadko udawało się przekonać rodziców, że nigdy więcej nie zrobi tego, co nam zabronili. Od wielkości przewinienia zależało, jak długo zakaz obowiązywał.
Jeśli rodzice byli uparci mogło to trwać nawet kilka dni i nawet pomoc dziadków nie pomagała w jego przełamaniu. Mieliśmy wsparcie jedynie w babci i dziadku.