Dziecięca miłość do pracy i zabawy
Dziecięca miłość do pracy i zabawy

Dziecięca miłość do pracy i zabawy

Małe dzieci marzą o tym, by być częścią świata. Dla nich praca jest tak samo zabawna jak gry, więc jest szansa na to, by to robiły. Najlepszym sposobem na zachęcenie dziecka do spróbowania nowych umiejętności jest dokładne i powolne pokazanie jakiejś czynności w prosty sposób, aby ją zrozumiały. Potem daj swojemu dziecku czas na praktykę i możliwość zrobienia własnych błędów i ich poprawienia. Spróbuj też patrzeć na otaczający nas świat oczami dziecka. Wyznacz mu wyraźne granice i dokładne wytyczne i pozwól mu robić rzeczy dla siebie i daj mu poczucie szacunku i zaufania, wynikające z niezależności.

Gdy Twoje dziecko wybrzydza?

Pozwól dzieciom próbować nowych smaków potraw. Natomiast nie zmuszaj ich do jedzenia całej porcji. W ten sposób dzieci będą przyzwyczajały się do smaków nowych potraw, jednocześnie nie będą czuły się niekomfortowo. Niech najpierw spróbują na przykład smaku puree z marchwi, a później przyzwyczajmy je do gotowanej marchwi. Pozwól też wybrednym dzieciom pisać i rysować przedmioty, które chciałyby, byś kupić w sklepie. Zrób zasadę, że tylko jeden element może być dołączany do pakietu i wszystko inne musi być czymś, co „rośnie”.
Dzięki temu nasze dziecko zyskuje niezależność, a jednocześnie przyzwyczajamy go do zdrowych nawyków. Wprowadzamy u niego w ten sposób preferencje zdrowych produktów, a nie pakowanej żywności.

Zobacz stronę autora: https://www.agbud.com/