Idealny pokój dziecięcy
Idealny pokój dziecięcy

Idealny pokój dziecięcy

Ściany są naprawdę słodkie i można dodać wiele osobowości do pokoju, ale problemem jest to, by wizja pokoju pasowała do każdego wieku dziecka. Możesz też wybrać systemy magazynowe, które są przeznaczone specjalnie do tego typu zadania. Dziecko będzie w nim przechowywać swoje zabawki. Warto też wybrać odpowiedni stolik do pokoju dziecka.
Projektując pokój dziecka, pamiętaj, że nie musisz dopasowywać się do ogólnego schematu projektu Twojego domu. Możesz puścić wodze fantazje i wyobraźni dziecka (jeśli jest na tyle duże, aby w nim uczestniczyć). Pokój powinien być marzeniem dziecka. Zapraszam serdecznie do eksperymentowania z jasnymi kolorami farb, pościeli i akcesoriów, nie musisz grać bezpiecznie pastelami w pokoju dziecięcym i nie powinnaś czuć się ograniczona podziałem na chłopięce i dziewczęce kolory.
Wiele firm produkuje niesamowite wzory pościeli, którą są unisex. To znaczy, że mogą być z powodzeniem wykorzystywane dla wielu dzieci, niezależnie od tego, czy masz syna czy córkę. Warto też pamiętać o umieszczeniu etykiet na wszystkich schowkach, szufladach i plastikowych pojemnikach tak, byś zarówno Ty i Twoje dziecko wiedziało, gdzie można znaleźć te małe kawałki, nawet tego samego rodzaju zabawek.
Na przykład oddziel od siebie lalki i akcesoria. W ten sposób nic nie zginie i dzieciom jest łatwiej sprzątać. Możesz jeszcze zmieniać kolor czcionek i taśm poszczególnych etykiet, dla bardziej szczegółowego oznakowania. Gdy dzieci dorastają możesz łatwo zmienić ich pokój, wybierając nową warstwą farbę i nową pościel.