Poznaj możliwosci edukacyjne
Poznaj możliwosci edukacyjne

Poznaj możliwosci edukacyjne

Pewne typy szkół wydają się być bardziej empiryczne od innych. Wiele przedszkoli również stara się realizować programy bardziej oparte na empirycznym poznawaniu świata. Trzeba więc dobrze wykonać swoją sprawę i dokładnie sprawdzić oferty wszystkich szkół i przedszkoli w Twojej okolicy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanów się, która placówka będzie najlepiej zaspokajała potrzeby Twojego dziecka. Idealne przedszkola i szkoła powinny zachęcać dzieci do nauki przez zabawę i zapewniać aktywności, które wykraczają poza podstawowe przedmioty, takie jak matematyka i czytania. Ich program powinien również obejmować m.in. sztukę, muzykę, tworzenie kreatywnych projektów i przerwy.

Siła zabawy z dziećmi

Na początek pamiętajmy, że gra zwiększa poziom aktywności fizycznej, a tym samym zdrowie i kondycję naszych dzieci. Jest naturalnym sposobem na walkę z epidemią otyłości u dzieci. Ponadto zapewnia lepszą pracę mózgu. Badania wykazały, że dzieci, które angażują się w gry improwizacyjne, wykazują silniejsze umiejętności językowe, społeczne i lepszą wyobraźnią niż dzieci, które nie biorą udziału w takich zabawach. Dzięki umiejętności korzystania z wyobraźni, dzieci będą mogły później lepiej radzić sobie z problemami i wyzwaniami. Na przykład pokonując strach stają się superbohaterami i wykorzystują swoją kreatywność do poszukiwania rozwiązań.
Ponadto będą się lepiej zachowywały i uczyły. Biorąc pod uwagę najnowsze wyniki badań boleśnie staje się oczywiste, że brak gry może mieć tragiczne konsekwencje rozwojowe u naszych dzieci. Niektóre badania sugerują nawet związek pomiędzy brakiem zabawy w dzieciństwie a stosowaniem przemocy przyszłości.