Najlepsze gry planszowe dla dzieci w różnym wieku
Najlepsze gry planszowe dla dzieci w różnym wieku

Najlepsze gry planszowe dla dzieci w różnym wieku

Gry planszowe dla przedszkolaków (3-5 lat)

Memory - gra polegająca na odnajdywaniu par obrazków, wspierająca rozwój pamięci i koncentracji. Memory to wspaniała gra planszowa dla dzieci, która nie tylko zapewnia rozrywkę, ale również rozwija ich umiejętność pamięciową oraz koncentrację. Dzieci będą musiały odnaleźć pary obrazków, ćwicząc jednocześnie swoje umiejętności spostrzegawcze. To świetna zabawa, która angażuje całą rodzinę i pozwala na edukacyjną rozrywkę.

Zgadnij kto to? - gra, w której dzieci odgadują postaci na podstawie zadawanych pytań, rozwijająca logiczne myślenie. Zgadnij kto to? to intrygująca gra planszowa, w której dzieci będą miały okazję rozwijać swoje logiczne myślenie. Poprzez zadawanie odpowiednich pytań, dzieci będą musiały odgadnąć postać ukrytą na planszy. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności dedukcyjnych i logicznego rozumowania. Ta gra zapewni dzieciom wiele frajdy i emocji.

Jungle Speed - szybka gra reakcji, która uczy spostrzegawczości i koordynacji ruchowej. Jungle Speed to dynamiczna gra planszowa, która nie tylko dostarczy dzieciom dużo radości, ale również pozwoli na rozwijanie umiejętności spostrzegawczości oraz koordynacji ruchowej. W tej grze dzieci będą musiały szybko reagować na zmieniające się sytuacje i łapać odpowiednie elementy. To wspaniała zabawa, która angażuje całe ciało i umysł.

Klasyka - Scrabble Junior - pomaga w nauce liter i pierwszych słów. Scrabble Junior to klasyczna gra planszowa, która nie tylko zapewni dzieciom rozrywkę, ale również pomoże w nauce liter oraz pierwszych słów. Dzieci będą musiały układać słowa na planszy, korzystając z dostępnych liter. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności czytania, pisania oraz kreatywnego myślenia. Ta gra jest idealna dla małych odkrywców języka.

Dobble Kids - gra spostrzegawczości, która angażuje zmysły i rozwija refleks. Dobble Kids to ekscytująca gra planszowa, która nie tylko angażuje zmysły, ale również rozwija refleks dzieci. W tej grze dzieci będą musiały znaleźć odpowiednie symbole na kartach, dopasowując je jak najszybciej. To świetna zabawa, która doskonale rozwija umiejętność spostrzegania i szybkiej reakcji. Dobble Kids to gra, która dostarczy dzieciom wielu emocji i frajdy.

Gry planszowe dla dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat)

Dixit - gra, która rozwija wyobraźnię i kreatywność poprzez opowiadanie historii na podstawie obrazków. Dixit to gra planszowa, która zapewni Twojemu dziecku wiele radości i rozwijającej zabawy. Poprzez opowiadanie historii na podstawie obrazków, maluchy będą rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność. To świetna forma edukacyjnej rozrywki, która angażuje dzieci w proces twórczego myślenia.

Ticket to Ride: First Journey - wprowadza dzieci w świat strategii, logicznego myślenia i planowania. Ticket to Ride: First Journey to gra, która przeniesie Twoje dziecko w świat strategii, logicznego myślenia i planowania. Dzięki tej grze maluchy będą uczyć się podejmowania decyzji, rozwijać umiejętność przewidywania ruchów przeciwników i doskonalić swoje umiejętności logicznego myślenia. Zapewnij swojemu dziecku niezapomnianą rozrywkę, która jednocześnie rozwija jego umysł.

Carcassonne Junior - uczy logicznego myślenia, planowania i zdolności przewidywania. Carcassonne Junior to gra planszowa, która nie tylko zapewni Twojemu dziecku świetną zabawę, ale także rozwija jego umiejętności logicznego myślenia, planowania i zdolności przewidywania. Maluchy będą musiały dokładnie analizować planszę, podejmować decyzje strategiczne i doskonalić swoje umiejętności rozwiązywania problemów. To idealna gra dla małych mistrzów logicznego myślenia!

Dobble - szybka gra spostrzegawczości i refleksu, która doskonali umiejętność skupienia uwagi. Dobble to szybka gra spostrzegawczości i refleksu, która doskonali umiejętność skupienia uwagi Twojego dziecka. W tej grze maluchy będą musiały błyskawicznie odnaleźć takie same symbole na kartach, co rozwija ich zdolności obserwacyjne i umiejętność szybkiego reagowania. Dobble to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonały trening dla umysłu Twojego dziecka.

Exploding Kittens - zabawna gra karciana, która rozwija strategię i umiejętność przewidywania ruchów przeciwników. Exploding Kittens to zabawna gra karciana, która zapewni Twojemu dziecku mnóstwo śmiechu i jednocześnie rozwija jego umiejętność strategii oraz przewidywania ruchów przeciwników. Maluchy będą musiały podejmować decyzje taktyczne, planować swoje ruchy i przewidywać posunięcia innych graczy. Ta gra to doskonały sposób na spędzenie czasu z rodzeństwem lub przyjaciółmi, ucząc się jednocześnie ważnych umiejętności.

Gry planszowe dla starszych dzieci (powyżej 10 lat)

Settlers z Catanu - strategiczna gra ekonomiczna, która rozwija umiejętność negocjacji i planowania. Settlers z Catanu to znakomita gra planszowa dla dzieci, która nie tylko zapewnia rozrywkę, ale również rozwija umiejętności negocjacji i planowania. W trakcie rozgrywki gracze muszą budować osady i miasta, negocjować handel z innymi graczami oraz strategicznie zarządzać zasobami. To doskonały sposób na naukę podejmowania decyzji i rozwijanie umiejętności strategicznych.

Codenames - gra słowna, która doskonali umiejętność dedukcji i asocjacji słownych. Codenames to fascynująca gra planszowa, która doskonali umiejętność dedukcji i asocjacji słownych. W tej grze gracze muszą odgadywać tajemnicze hasła na podstawie podpowiedzi, jednocześnie unikając trafienia na pułapki. To świetna zabawa, która rozwija umiejętności logicznego myślenia, skojarzeń słownych oraz koncentracji.

Dixit Odyssey - rozwija wyobraźnię i kreatywność, angażując graczy w opowiadanie historii na podstawie obrazków. Dixit Odyssey to gra planszowa, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. W tej grze gracze muszą opowiadać historie na podstawie obrazków, jednocześnie próbując, aby ich opowieści były wystarczająco zaskakujące i enigmatyczne. To doskonałe narzędzie do rozwijania zdolności narracyjnych, interpretacji obrazów oraz ekspresji artystycznej.

Pandemic - gra kooperacyjna, w której gracze wspólnie walczą z epidemią, ucząc współpracy i strategii. Pandemic to ekscytująca gra planszowa, która uczy dzieci współpracy i strategii. W tej grze gracze muszą wspólnie zwalczać epidemię, podejmując decyzje strategiczne i podejmując ryzyko. To świetna okazja do nauki współpracy, rozwoju umiejętności podejmowania decyzji w grupie oraz planowania działań.

7 Cudów Świata - wprowadza do świata budowania cywilizacji i strategii ekonomicznych. 7 Cudów Świata to gra planszowa, która wprowadza dzieci w świat budowania cywilizacji i strategii ekonomicznych. Gracze muszą zarządzać swoimi zasobami, rozwijać swoje miasta i zdobywać punkty, aby osiągnąć zwycięstwo. To doskonały sposób na naukę zarządzania zasobami, planowania strategicznego oraz rozwijanie umiejętności matematycznych.