Ile jeść powinno Twoje dziecko?
Ile jeść powinno Twoje dziecko?

Ile jeść powinno Twoje dziecko?

Twój maluch odczuwa wewnętrzne sygnały, które pozwalają określić najdokładniejsze wskaźniki ilości jedzenia, ile musi jeść. Nigdy nie ograniczaj dostępu dziecka do zdrowej żywności lub zmuszać go do jedzenia czegokolwiek. Kiedy dziecko jest na tyle duże, aby cieszyć się różnymi pokarmami, najlepszym sposobem na promowanie u niego zdrowych nawyków żywieniowych, jest zaoferowanie mu różnorodnych pożywnych potraw w miły sposób i pozwól mu podjąć decyzję, co i ile chce zjeść.

Ile powinny jeść dzieci?

Pamiętaj, że nie musisz uczyć dzieci, ile mają jeść. Trzeba natomiast im pokazać, jak w łatwy sposób mogą rozpoznawać uczucie głodu i sytości, dzięki karmieniu ich, gdy są głodne i pozwalaniu im przestać jeść, gdy pojawi się już u nich uczucie sytości. Podczas karmienia dziecka, należy pamiętać jednak, że mogą szybko czuć się pełne i równie szybko mogą ponownie czuć się głodne. Dzieje się tak, ponieważ żołądki maluchów są małe. Dlatego potrzebują one małych porcji. Gdy dziecko rośnie, będzie ono stopniowo jadło więcej w tym samym czasie i wtedy można wydłużać czas między karmieniami. Docelowo będziemy chcieli wprowadzać regularne posiłki, ale bardzo prawdopodobne jest to, że nie będą one gotowe jeść zaledwie trzech posiłków i dwóch przekąsek dziennie, zanim nie skończą co najmniej roku.
Pamiętaj, że bez względu na to, ile Twoje dziecko ma lat, musisz mu oferować pożywne jedzenie, dostosowane do jego wieku. Koncentracja składników odżywczych niezbędnych do energii jego szybkiego wzrostu i rozwoju, nie pozostawia miejsca w maleńkim żołądku naszego dziecka na słodycze i fast foody. Pamiętaj, że potrzeby żywieniowe Twojego dziecka są bardzo zróżnicowane w zależności od poziomu wielkości, szybkości wzrostu i jego aktywności.