Jak gotować z dzieckiem?
Jak gotować z dzieckiem?

Jak gotować z dzieckiem?

Pamiętaj, że gotowanie z dzieckiem nie jest łatwe i wymaga dużo cierpliwości, ale ta aktywność jest bardzo pożyteczna dla dzieci, by uczyły się używać swoich rąk, nowych słów i współpracowania ze swoim rodzicem. Aby zacząć, wypróbuj jeden z podstawowych przepisów. Jeśli przygotowujesz owocową sałatką, pokrój owoce i pozwól Twojemu maluchowi, by wymieszał wszystko razem. Porozmawiaj z nim na temat każdego owocu – jego kształtu, tektury i koloru – w ten sposób mogą się go nauczyć rozpoznawać.
Przy przygotowywaniu pizzy, maluch może spłaszczyć ciasto wałkiem. Oczywiście będzie potrzebowało Twojej pomocy, ale będzie to również dla nich doskonała zabawa, gdy będą mogły wałkować i zagniatać ciasto. Mogą również dodać sos i ser dla zabawy posiłku na lunch. Możesz też robić ze swoim dzieckiem ciasteczka. Dzieci mogą np. rozbijać jajka i formować kształty ciasteczek. Z dzieckiem możesz również gotować zupy. Możesz w ten sposób rozmawiać z nim o różnych ziołach, składnikach i narzędziach, które użyłaś. Jest to również świetny sposób na to, aby dziecko spróbowało nowych potraw.
Ciasto jest zawsze hitem i dziecko lubi tutaj wszystko poznawać, od mieszania do pomiarów. Na początku daj swojemu maluchowi jedno zadanie, np. mieszanie, dzięki temu będziesz mogła się skupić na daniu razem wszystkich składników do ciasta. W końcu dzieci będą umiały mieszać, a następnie rozbijać jajka i wlewać.